Vyklízení bytu v Praze se může zdát být snadné zejména pro kulturisty a podobné silové sportovce. Připadá jim, že není problém popadnout velkou šatní skříň nebo postel a poponést ji po schodech ze čtvrtého patra směrem dolů, do sběrného plechového kontejneru. V zásadě mají pravdu, protože samotné přenášení předmětů není pro zdatné chlapy ničím nezvladatelným, jenže ve hře nejsou jen skříně a postele.
Plesnivé lino a koberce – v některých bytech v původním stavu nebo tam, kde bydleli špatně pohybliví senioři, můžete objevit skutečně „pikantní“ nepříjemnosti. Nadzvednete koberec či linoleum a vyvalí se na vás obrovské plástve plísní. Dokud je plíseň uschována pod podlahovou krytinou, je relativně bezpečná, protože se odtud minimálně šíří ovzduším toxické spory, ale jakmile s těmito materiály na podlaze začnete hýbat, budete tyto toxiny vdechovat a někdo to může i šeredně odstonat, bez ohledu na to, zda jste svalovci, nebo ne.
Zvratky, exkrementy a drogy – zajímavá překvapení bývají v některých nájemních bytech po opuštění prostor bývalým nájemníkem. Lidé, kteří holdují drogám, tu mohou po sobě zanechat doslova paseku, a někdy to ani nemusí být takto postižení jedinci, nepořádek objevíte i po někom, kdo měl v bytě například kočky, po nichž tu zůstaly pomočené fleky na podlaze, na stěnách a u některého nábytku. Toto pak vyžaduje práci v rukavicích, a je-li vyklízení naplánováno na léto, kdy je v bytě vedro, není to nic příjemného.
Poklady ve sklepě – i sklepní kóje někdy bývají plné různého překvapení, včetně nebezpečných předmětů. Ono bohatě stačí, pokud při vyklízení sklepa na vás spadne uvolněná zářivková trubice plná rtuti, a máte o zábavu postaráno. Někdy tu naleznete kanystry s neznámou tekutinou, například kyselinou fosforečnou, někdy se na vás vyvalí ředidlo z poškozeného barelu, a celé vám to znepříjemní i všudypřítomné centimetrové nánosy prachu.